Wakacje z rodziną w domkach z kominkiem – co robić, by wyszły dobrze nie tylko na zdjęciu?

Bieszczady to niezwykle popularny turystycznie obszar w Polsce. Wyróżnia je to, że są mniej zatłoczone, dlatego tak dużo osób decyduje się na zaplanowanie weekendu lub wakacji w Bieszczadach. Oprócz spokoju Bieszczady gwarantują liczne atrakcje, takie jak chociażby Jezioro Myczkowskie czy malownicze szlaki. W jaki sposób przygotować się do wyprawy i nie pozwolić się zaskoczyć? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Znaczącym czynnikiem jakiejkolwiek wędrówki musi być dobranie noclegu. Od tego, gdzie będziemy spać w ogromnej mierze zależy to będziemy zadowoleni z urlopu. Wybierając nocleg w Bieszczadach https://domki.bieszczadomaniak.pl/ możemy postanowić czy wolimy nocować w zajeździe a może wybierzemy prywatną kwaterę? W Bieszczadach istnieje możliwość wynajęcia również domków dla podróżnych.

O jakiej porze Bieszczady są najlepsze?

To, kiedy najlepiej pojechać w Bieszczady w znacznej mierze zależy od tego, czego oczekujemy od wędrówki. Jeżeli chcemy spędzić ten okres w spokoju z dala od ludzi to najlepiej wybrać się po sezonie. W sezonie letnim w Bieszczadach możemy natrafić więcej ludzi na szlakach, a miasteczka bieszczadzkie będą tętniły życiem. Jeżeli zależy nam na poznawaniu piękna natury warto pojechać w Bieszczady wiosną – kiedy przyroda budzi się do życia lub późną jesienią, kiedy cała roślinność jest uśpiona przymrozkami. Wczesna jesień jest także niezwykle atrakcyjna, ze względu na ogrom barw które oferuje natura. Zimą możemy poczuć się jak prawdziwi odkrywcy brodząc w śniegu i chłodzie, tycząc na nowo ścieżki w zimie.

Wyjeżdżając w góry bezwzględnie należy zabrać praktyczne pełne buty, najlepiej trekkingowe, żeby później nie stać się legendą Internetu wchodzącą w japonkach. Dobre buty to podstawa, trasy często są śliskie o dowolnej porze roku, a odpowiednia podeszwa może uratować nogę przed zwichnięciem. Koniecznie też trzeba zabrać ze sobą także odpowiednie nakrycie głowy – latem chustkę czy czapkę z daszkiem chroniącą przed słońcem, jesienią czy zimą czapkę właściwą do pory roku chroniącą nas przed odmrożeniem. Niezależnie jaka jest pora roku warto posiadać w plecaku płaszcz przeciwdeszczowy, ponieważ pogoda w górach lubi zaskakiwać. W chłodniejsze dni doskonale jest mieć bieliznę termoaktywną, która dobrze reguluje temperaturę naszego ciała. Należy też wziąć ze sobą wodę do picia, zapas pożywienia, latarkę na wypadek gdybyśmy musieli wracać ze szlaków w nocy, mapę, powerbank, bo bateria w komórce nie zawsze wytrzyma tyle ile byśmy chcieli, nóż i koc termiczny, który zajmuje naprawdę mało miejsca, kosztuje grosze a może naprawdę uratować życie.

Czy warto wybrać się w Bieszczady?

Oczywiście, że warto, należy jednak właściwie się przygotować. Po pierwsze zamówić wcześniej nocleg w Bieszczadach, a po drugie spakować odpowiednio plecak na podróż.